Wikileaks-Türkiye-belgeleriBaşkan Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’ne (AKP)  ait yaklaşık 300.000 e-posta çevrimiçi olarak yayınlandiktan sonra, Wikileaks’e erisim Turkiye’deki başarısız bir askeri darbe ile birlikte engellenmistir. Twitter, Youtube, Facebook gibi daha büyük sitelere erisim de daha önce Türkiye’de yasaklanmisti.

Anonim bir sekilde anında çevrimiçi olarak bu tur yasakli sitelere erisim icin bir VPN (Virtual Private Network) sağlayıcısı gerekir. Bu saglayicilardan en guvenilir olanlardan birisi de IPVanish’tir. Bir IPVanish sunucusuna bağlandıktan sonra, tüm internet trafiğiniz şifrelendirilmis olacak ve size ek bir güvenlik katmanı saglayacaktir.

Blog, ya da sosyal medya sitelerinde takma adınizla (gerçek adınızi kullanmayın)  yorum yazdiginizi  varsayalım. Hükümet yorumlarınızı sevmez, sizi takip edebilir ve gazetecilere, polis memurlarına, hakimlere, savcılara, öğretmenlere ve üniversite personeline yaptığı gibi sizi gözaltına alabilir. Ancak, uygun bir VPN ve biraz sağduyu kullanarak, gerçeği bastırmaya çalışan kan emici psikopatlardan korunabilirsiniz.

Diger taraftan, ucretsiz bir Wi-fi agina baglanmak suretiyle aldiginiz riski hatirlayin! Tum kisisel bilgileriniz tam anlamiyla tehdit altinda. IPVanish, 256 bit SSL şifreleme ile güvensiz bağlantıları engelleyerek sizi ve bilgilerinizi  ISP, hacker ve teknoloji duskunu zararli genclerden korur.

Yani simdi bir IPVanish paketi seçin ve bilgisayar ya da akıllı telefonunuza indirin. kullanım çok basit ve sınırsızdır. Sadece ulkenizi secmeniz yeterli (60+ ülkede 40.000 paylaşılan IP, 500 + VPN sunucusu).

Buradan sipariş vererek gönül rahatlığıyla kendinizi ifade edin ve online özgürlügunuzu geri alin!

Advertisements